پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷

سیستم نرم کننده آب در مقابل تهویه مطبوع آب

دستگاه تصفیه آب خانگی | فیلتر یخچال | آکواپرو | AQUAPRO

سیستم نرم کننده آب در مقابل تهویه مطبوع آب

۱۷۹ بازديد
یک تهویه آب یک اصطلاح عمومی برای یک قطعه از تجهیزات است که به نوعی آب را در خانه تغییر می دهد. یک تهویه آب ممکن است فیلتر کند، کلر را حذف کند یا طعم آب را بهبود بخشد. نرم کننده کننده آب یک نوع خاص از تهویه آب است که سختی آب یک دانه در هر گالن یا کمتر را کاهش می دهد.
 سیستم نرم کننده آب در مقابل تهویه مطبوع آب
آب سخت حاوی یون های حل شده کلسیم یا منیزیم است. این یون ها به طور طبیعی ظاهر می شوند، زیرا آب از رسوب های سنگ آهک در راه خود به خانه شما می گذرد. اگر در خانه خود آب سختی داشته باشید، ممکن است یک فیلم سفید بر روی ظروف خود مشاهده کنید. شما ممکن است مجبور به استفاده از صابون بیشتر از شما در یک خانه با آب نرم. این اتفاق می افتد زیرا مواد معدنی حل شده صابون را مهار می کنند.

یک نرم کننده کننده آب خانگی با مبادله کلسیم و منیزیم برای یون دیگر کار می کند. در داخل نرم کننده، آب بیش از یک تخت از دانه های پلاستیکی کوچک است که با یون های سدیم یا پتاسیم پوشیده می شود. آب کلسیم و منیزیم را آزاد می کند و سدیم را برداشت می کند.

یک تهویه مطبوع آب می تواند انواع مختلفی داشته باشد. این می تواند از فیلتراسیون کربن، امواج الکترومغناطیسی، آهن ربا یا سرامیک برای حذف ذرات استفاده کند. هیچ استانداردی برای چگونگی تهویه مطبوع "خالص" آب وجود ندارد و بحث بر سر این است که آیا برخی از روش های آماده سازی واقعا کار می کنند وجود دارد.

برخی از سیستم های تهویه آب یک ماده مانند کلر را برای فیلتر کردن آب برای کشتن هر باکتریایی که ممکن است در آب زندگی کنند، اضافه کنند. در ایالات متحده، منابع آب معمولا به اندازه کافی برای مردم عادی امنیت دارند. اگر در ناحیه ای زندگی می کنید که آب های زیرزمینی اغلب آلوده است یا اگر کسی در خانواده شما دارای سیستم ایمنی خطرناک باشد، یک تهویه آب با مواد ضدعفونی کننده مفید است.

مواد معدنی در آب سخت نه تنها یک فیلم را بر روی ظرف غذا ایجاد می کنند، بلکه می توانند رسوبات خود را در داخل لوله ها نیز قرار دهند. هنگامی که رسوب ضعیف می شود، می تواند جریان آب را از طریق لوله ها تحت تأثیر قرار دهد. هنگامی که رسوب در اطراف یک عنصر گرمایش ایجاد می شود - مثلا در یک دیگ بخار - آن مانند عایق عمل می کند و عنصر گرما را از انجام کار خود برای گرم کردن آب جلوگیری می کند. هنگامی که گرما نمی تواند در آب نفوذ کند، بر روی عنصر ایجاد می شود و می تواند باعث ایجاد بیش از حد و شکستگی شود. در مناطق بسیار سخت آب، نرم کننده های آب می تواند به لوله کشی و دیگهای بخار طولانی تر کمک کند.
در مناطقی با مقدار زیادی ذرات محلول در آب، یک تهویه مطبوع آب می تواند آب را روشن تر و مزه تر کند.

معایب
نرم کننده ها و تهویه هوا می توانند گران قیمت باشند. در بسیاری از موارد، آنها حتی لازم نیست. کلسیم و منیزیم هیچ گونه خطر اثبات شده بهداشتی را ایجاد نمیکنند و منابع آب آشامیدنی در ایالات متحده عموما به ضد عفونی نیاز ندارند.

بسیاری از نرم کننده های آب، مواد معدنی سخت را برای نمک، که محتوای نمک آب آشامیدنی را افزایش می دهد، مبادله می کنند. این امر می تواند یک خطر بهداشتی برای افراد مبتلا به رژیم های غذایی حاوی نمک باشد.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.